Atrakcje regionu

Rosa Apartamenty to obiekt położony w uzdrowiskowej miejscowości Bobolin, tuż przy nadmorskim lesie przepełnionym śpiewającymi o poranku ptakami. Dla nas największą atrakcją tego miejsca jest błogi spokój, a także najpiękniejsza i najczystsza plaża nad Bałtykiem. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom naszych Gości, zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi atrakcjami znajdującymi się w pobliżu Bobolina.

Muzeum Okręgowe w Koszalinie

Muzeum w Koszalinie swoją historią sięga do 1912 roku. W Ratuszu staromiejskim została wówczas zorganizowana pierwsza wystawa, co uważa się za jego początek. Obecna siedziba Muzeum znajduje się przy ul. Młyńskiej. W czterokondygnacyjnym budynku znajdują się zarówno wystawy czasowe jak i stałe, m.in. „Koszalin od średniowiecza do współczesności”, „Pradzieje Pomorza”, „Monety i medale” czy też „Sztuka dawna i rzemiosło od baroku do secesji”. Wystawy można zwiedzać od wtorku do niedzieli. Ciekawostką jest, że na życzenie grupy zwiedzających Muzeum udostępnia ekspozycje również nocą. Koszalińskie muzeum znajduje się 31 km od obiektu Rosa Apartamenty, czas przejazdu wynosi ok. 40 minut.

Ogrody tematyczne Hortulus

Pomimo, iż miejscowość Dobrzyca, w której zlokalizowane są Ogrody tematyczne Hortulus znajduje się 53 km od Pensjonatu Rosa jest to miejsce, do którego warto wybrać się wypoczywając w województwie zachodniopomorskim. Na czterohektarowej powierzchni znajduje się 28 ogrodów tematycznych, w obrębie których zgromadzone jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin. Tematyka ogrodów nawiązuje do konkretnych miejsc na świecie – Ogród Japoński, Francuski, Śródziemnomorski , a także do środowiska – Ogród Kamienny, Skalny i Wodny. Stworzono również ogrody użytkowe, jak Warzywny, czy Ziołowy. Trasa z naszego obiektu do Ogrodów Hortulus nie powinna trwać dłużej niż godzinę.

Ogrody Hortulus Spectabilis

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy to staranne kompozycje roślinne połączone z elementami architektury i sztuki ogrodowej. Wśród aranżacji znaleźć można również takie, które kształtem przypominają labirynt. Oprócz walorów estetycznych jest to również miejsce do zabawy i rekreacji doskonałe dla rodzin z dziećmi. Centralnym punktem Ogrodów jest największy na świecie labirynt, wykonany z 18 tysięcy sztuk sadzonek grabów. W sercu labiryntu znajduje się wieża widokowa, do której prowadzą trzy wyznaczone ścieżki. Z tarasu wieży rozpościera się widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a przy sprzyjającej pogodzie widać również Morze Bałtyckie. Odległość od naszego obiektu wynosi 53 km i zajmuje ok. 1 godziny jazdy samochodem.

Darłówko

Darłówko jest nadmorską dzielnicą miasta Darłowa położoną u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. W Darłówku warto zobaczyć widok z Latarni Morskiej znajdującej się u wejścia do portu oraz pospacerować nadbrzeżem portowym. Atrakcją Darłówka jest również nietypowy rozsuwany most na rzece Wieprzy łączący wschodnią i zachodnią część miasta. Podróżując samochodem z naszego obiektu do Darłówka trzeba pokonać trasę o długości 9 km. Można również udać się plażą, pokonując 6-kilometrowy dystans.

Zamek w Darłowie

Gotycki Zamek Książęcy w Darłowie to najlepiej zachowany zamek książęcy na Pomorzu Zachodnim. Powstanie zamku datuje się na II połowę XIV wieku. Po generalnym remoncie w latach 80-tych XX wieku zamkowi przywrócono częściowo wygląd z XVII wieku. Obecnie pełni on funkcję muzeum. Zwiedzający mogą podziwiać m.in. ekspozycję mebli barokowych i neobarokowych, ekspozycję XIX-wiecznych mebli i wyrobów rzemiosła artystycznego czy też ekspozycję sztuki wschodu – od Bliskiego Wschodu aż po Japonię. W jednym z pomieszczeń podziwiać można bursztynowe rzeźby oraz biżuterię z bursztynu. Z obiektu Rosa Apartamenty na Zamek prowadzi 7-kilometrowa trasa.

Dolina Charlotty

Dolina Charlotty to zespół atrakcji umożliwiających aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Kompleks położony jest nad Jeziorem Zamełowskim. Do atrakcji Doliny Charlotty należą m.in. ZOO Charlotta, Fokarium, Park linowy czy Kraina Bajek. Można skorzystać również z rowerków wodnych, kajaków i łódek. Dolina Charlotty położona jest ok. 50 km od obiektu Rosa Apartamenty, podróż samochodem zajmuje ok. 1 godziny.

Jezioro Bukowo

Przybrzeżne jezioro Bukowo jest dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez mierzeję Bukowską. Jego powierzchnia zajmuje ponad 1700 ha, średnia głębokość nie przekracza 3 m. Jezioro jest rajem dla wędkarzy, bowiem występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Przy brzegu wypożyczyć można sprzęt do sportów wodnych oraz zapisać się na lekcje windsurfingu czy żeglarstwa. Z obiektu Rosa Apartamenty do jeziora prowadzi prosty 4-kilometrowy odcinek drogi, który można pokonać również pieszo.